VÁLOGATÁS FOLYÓIRATAINKBÓL
Könyvújdonságokat bemutató rovatunkat ebben a hónapban rendhagyó módon nem könyvekkel, hanem folyóiratokkal töltöttük meg. Azért is szeretnénk ezeket olvasóink figyelmébe ajánlani, mert talán hajlamosak vagyunk megfeledkezni fontosságukról. Pedig a tudományos kutatás legfrissebb eredményei hagyományosan a folyóiratok oldalain, hasábjain jelennek meg, így elengedhetetlen segítői a korszerű kutatómunkának éppúgy, mint a főiskolai képzésnek. A jól ismert Vigilia, Teológia, Pannonhalmi Szemle, vagy épp a főiskolánkon megjelenő Sapientiana folyóirat mellett válogatásunkban a gazdag magyarországi folyóirattermés egyéb címeiből szeretnénk ízelítőt adni.

Athanasiana
A Szent Atanáz Görögkatolikus Hittudományi Főiskola 1995 óta megjelenő folyóirata. A benne közölt tanulmányokban a partisztikát, a biblikumot, a liturgikát éppúgy megtaláljuk, mint a teológia többi tudományágát.

Embertárs
A 2003-ban indult Embertárs folyóirat a különböző segítő foglalkozású szakembereket szeretné ellátni szakirodalommal, így rendkívül hasznos a lelkigondozás, a pedagógia, az egészségügy, a szociális szféra, a mentálhigiéné és a karitatív tevékenységek területén tevékenykedőknek vagy akár az ilyen témát választó szakdolgozóknak.

Katolikus Pedagógia
A váci Apor Vilmos Katolikus Főiskola nemzetközi neveléstudományi szakfolyóiratának célja, hogy a keresztény identitású pedagógia szakmai fóruma legyen, a legszélesebb olvasóközönséget is megszólítva.

Magyar Bioetikai Szemle
A Magyar Bioetikai Társaság folyóirata a tudományos írások, a fórum és a hírek mellett közzéteszi a társaság állásfoglalásait is a különböző időszerű és sokakat érintő bioetikai, morálteológiai kérdésekről.

Magyar Egyháztörténeti Vázlatok
A magyar egyháztörténeti kutatás fontos fóruma, a Magyar Egyháztörténeti Vázlatok 1989-től jelenik meg a Magyar Egyháztörténeti Enciklopédiai Munkaközösség és a Historia Ecclesiastica Hungarica Alapítvány kiadásában.

Magyar Egyházzene
A egyházzene és a liturgia szakfolyóiratának anyaga igen színes és változatos anyagot kínál, segítve úgy az egyházzenészeket, papokat és a liturgiában aktívan résztvevőket, mint minden egyházzene és liturgia iránt érdeklődőt, felekezettől függetlenül.

Magyar Sion
A Magyar Sion nagy múltú katolikus folyóirat, mely egyetlen tudományághoz sem kötődve, önmeghatározása szerint "Egyházunk szellemi, kulturális kincseinek, történelmi értékeinek és örökségének értő feldolgozását és megismertetését kívánja elősegíteni". A folyóirat, nevéhez híven külön hangsúlyt fektet az esztergomi vonatkozású kutatások bemutatására is.

Ókor
A 2002-ben indult Ókor folyóirat az ókortudomány eredményeit tárj a széles olvasóközönség elé magas szakmai színvonalon, de olvasmányos, közérthető módon, számos látványos képpel, illusztrációval.

Papi lelkiség
A nagy múltú folyóirat a papi élet, a lelkipásztori munka terén szolgál hasznos olvasmányokkal papoknak és híveknek egyaránt.

Praeconia
A Magyar Katolikus Pöspöki Konferencia Liturgikus Bizottságának folyóirata, a 2006 óta megjelenő Praeconia célja, hogy "tudományos igénnyel megírt tanulmányok, esszék által elősegítse a magyar nyelvű kereszténység liturgikus elmélyülését."

Az Úr építi
A templomépítészetnek és általában a szakrális építészetnek korábban nem volt önálló magyar folyóirata. A 2019-ben indult Az Úr építi ezt a hiányt hivatott betölteni. Felekezetektől függetlenül foglalkozik a szakrális építészet kérdéseivel, bemutatva a terület magyarországi illetve kárpát-medencei aktualitásait, problémáit, különös tekintettel a templomok, liturgikus terek felújítása és újak építésére.

Vallástudományi Szemle
A 2005 tavaszán a Károli Gáspár Református Egyetem kiadásában indult Vallástudományi Szemle felekezet-semleges vallástudományi folyóirat, mely publikációs lehetőséget és vitafórumot szeretne teremteni a vallástudomány művelői számára.