30 óra
Felsőfokú végzettség (bármilyen szakos pedagógus, konduktor, pszichológus, logopédus)
Megelőző szakmai gyakorlat nem szükséges
Szerzetesi Irodával együttműködésben indított képzés.
A képzés a résztvevő humán területen dolgozó segítő szakemberek, oktatási intézmények munkatársai és pedagógusok számára kíván alapvető ismereteket átadni a gyermekek és sérülékeny helyzetben lévő felnőttek védelmének területére vonatkozóan.
Az Emberi Méltóság Alapképzést a Magyar Katolikus Egyház keretein belül működő Magyarországi Szerzeteselöljárók Konferenciáinak Irodája az Emberi Méltóság Stratégia projektjének keretében tervezte meg több szerzetesrenddel való együttgondolkodást követően.
A képzés célja: hogy a résztvevők ismerjék meg a gyermekek és a sérülékeny helyzetben lévő felnőttek védelmének alapvető szempontjait, jellemzőit, rendszerét és váljanak képessé az integrált keresztény szemléletet kialakítására.
Korunk pedagógiai munkájának kitüntetett területe a gyermekek megfelelő fejlődésének biztosítása és az emberi méltóság védelme, amely területen a Katolikus Egyház is elkötelezett, sőt különlegesen érzékeny tanítással rendelkezik. Szeretnénk, ha szemléletté válna az emberi méltóság és annak védelme, továbbá szeretnénk, ha ez a szemléletmód a közösségeinket és az intézményeinket meghatározó kultúra alapvető eleme lenne.
Az Emberi Méltóság Stratégia az alapján közelíti meg ezt az érzékeny és aktuális, nagy jelentőségű kérdést, amit az emberi méltóságról a Katolikus Egyház tanít. Szakmailag korrekten és felelősen feltárja azt, hogy mi mindent kell és lehet megtenni ezen a területen, hogy alapot teremtsen, irányt mutasson, mintát és segítséget adjon az emberi méltóságot megőrző cselekedeteknek. Ennek megismertetését és az ebben való feljődés lehetőségét biztosítja a résztvevők számára az Emberi Méltóság Alapképzés.
A képzés legfontosabb tematikai részei:
keresztény emberkép
feljődés és megelőzés
jelző és támogató rendszer
változás és nevelés
emberi és egyházi jogok
Módszer: A képzés moduljainak feldolgozása előadás, frontális információátadás és ahhoz kapcsolódó plenáris és/vagy kiscsoportos beszélgetések, tapasztalat megosztások formájában történik.
Követelmények:
A képzésen átadott ismeretanyag egy vizsgadolgozat és önreflexiós értékelő dokumentum elkészítésével kerül ellenőrzésre.
A tanúsítvány kiadásának feltétele a képzés 80%-án való részvétel, valamint „Jól megfelelt” vagy „Megfelelt” értékelés elérése az alábbi követelmények teljesítése során:
vizsgadolgozat elkészítése és benyújtása
írásos önreflektív visszajelzés készítése (2–5 oldal) és benyújtása
kód | név |
---|