Ferenc gazdasága – vagy gazdagsága? Miben rejlik?
Assisi Szent Ferenc életében bemutatta az élővilággal együttműködő univerzális testvériséget, amelyben minden résztvevő megtalálja a javát. Ferenc pápa ezt az együttműködő kapcsolatot igyekszik hirdetni minden gazdasági szereplő számára, hogy munkálkodásával egyszerre teremtse meg az emberek és a természeti környezet közötti összhangot. A pápa Laudato Si és a Fratelli Tutti enciklikái előrevetítik a Ferenc Gazdasága kezdeményezésnek alapjait, amelyekben a természeti környezet védelme és az emberi testvériségről szóló buzdítások konkrét gyakorlati felhívássá alakulnak. A pápa 2020 óta folyamatosan hívja a világ minden részéről érkező fiatal vállalkozókat, kutatókat és változást sürgetőket, hogy álljanak szövetségbe, öntsenek lelket a holnap gazdaságába. Erről a meghívásról szól a Ferenc Gazdasága kezdeményezés, amely 12 tematikus területen (úgynevezett faluban) jelöli meg a gazdaság és társadalom változást igénylő pontjait. Olyan sarokpontok ezek, ahol egy gazdasági, társadalmi területet kiegészítenek egy, az adott témát más oldalról is bemutató, azt teljesebbé tevő aspektussal, úgy mint: Boldogságpolitikák, Energia és Szegénység, Élet és Életstílus, Üzlet és Béke, Nők a gazdaságért, Üzlet az átmenetben, Munka és Gondoskodás, Egyenlőtlenségek Co2-je, Menedzsment és Ajándék, Hivatás és Profit, Mezőgazdaság és Igazságosság, Pénzügy és Emberség.
Az esztergomi szakmai napon a jelenlévők egy általános bemutatót követően a fenti "falvak" szerint rendeződve tekintik át a magyarországi lehetőségeit és már létező tevékenységeit a Ferenc Gazdasága szellemiségének.
Fontos megemlíteni, hogy a kezdeményezés semmilyen "központi" programot, tevékenységet nem ad, hanem csak a helyi, meglévő gyakorlatokat programokat igyekszik egymással megismertetni, amelyeken keresztül tud a Ferenc Gazdasága szellemisége terjedni.
Ha szeretnéd kereszténységedet a munka világában is hitelesen és sikeresen megélni, akkor jelentkezz Emberközpontú Gazdaság képzésünkre: Emberközpontú Gazdaság